انرژي در ساختمان دانلود تحقیق


در حال بارگذاری
7 آبان 1397
word
8 صفحه
1186 بازدید
۵,۲۰۰ تومان
خرید

انرژي در ساختمان

اولين گام براي طراحي سيستم هاي خورشيدي در جهت بهره گرفتن هر چه بهتر و بيشتر از آن ، تهيه و استفاده از اطلاعات آماري درباره ميزان تابش خورشيد در هر مكان و موقعيت مي باشد .

افزايش قيمت و كمبود مصالح سنتي و رايج ، موجب بسط دادن مطالعات درباره انرژي هاي ديگر كه بتوان جايگزين آنها نمود ، مي شود .

در كشورهاي صنعتي غربي 25 الي 35 درصد از انرژي ، عمدتاً در ساختمانها براي گرمايش و سرمايش به مصرف مي رسد .

طراحي سيستم هاي خورشيدي :

1) طراحي سيستم PASSIVE SOLAR امكان استفاده از انرژي خورشيدي را با توجه به طراحي سازه و معماري داخلي يك ساختمان با بلوك هاي ساختماني فراهم مي سازد .

2) طراحي سيستم PASSIVE SOLAR در واقع شكل گيري بنا را از جهت سازه و معماري و جهت گيري آن را براي بهره گيري بيشتر از انرژي خورشيدي تعيين مي نمايد .

ذخيره انرژي خورشيدي جهت كاهش مصرف (منابع انرژي صنعتي ):

مطالبي كه در ذيل از نظرتان خواهد گذشت نشان دهنده روشهاي مناسب بكارگيري انرژي خورشيدي در مكانهاي مختلف مي باشد . با مطالعه آن پي مي بريم كه چگونه مجموعه تدابير انديشيده شده به موقعيت مكاني و زماني بستگي مستقيم دارد . افزايش روبه رشد قيمتهاي منابع سوختي و انرژي زا و كمبود آنها ما را برآن مي دارد كه به بسط و توسعه انرژي هاي جانشيني بپردازيم و نيز سعي كنيم كه در مصرف انرژي هاي متداول صرفه جويي نماييم . در كشورهاي صنعتي 25 الي 35 درصد انرژي مصرفي ، در ساختمانها براي گرمايش و آب گرم به مصرف مي رسد . روشهاي مناسب ديگري براي كاهش مصرف وجود دارد كه به ذكر چند نمونه از آنها مي پردازيم :

1) بهبود كيفيت مقاومت حرارتي ساختمانها(ديوراها ، پنجره ها ، تهويه كنترل شده ) .

2) استفاده از وسايل بازيابي حرارت (براي استفاده از هواي خروجي در سيستم تهويه و اگزوز ، فاضلاب ).

3) استفاده از پمپ هاي برقي و گازي در بعضي موارد [1]

4) استفاده از انرژي خورشيدي كه در نوع سيستم خلاصه مي شود :

الف) سيستمهاي فعال

ب) سيستمهاي غير فعال

مشكل عمده در چگونگي استفاده از اين امكانات در شرايط مختلف جغرافيايي و محيطي و اجتماعي و اقتصادي مي باشد ف به ترتيبي كه كمترين هزينه را متحمل شده و آسانترين راه را براي ارجاء در پيش گيريم .

براي بكار گيري بهترين روش و سيستم ، بايستي امكانات محيطي (آب و هوا، قيمت منابع انرژي زا و دسترسي به آن ، شرايط اجتماعي ، آئين نامه هاي ساختماني ) را سنجيده و طرح را از ديدگاه اقتصادي بررسي و در پايان راه حل نهائي را با توجه به عوامل فوق الذكر برگزيد .

[1] – MODES  OF  OPERATION

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید به آیدی تلگرام mypz99 پیام بدهید.
  • درصورتی که رمز دوم نداشتید و یا نتوانستید اینترنتی پرداخت انجام بدهید به ایدی تلگرامmypz99 پیام بدهید و یا با ایمیل abandoc14@gmail.com در ارتباط باشید