تحقیق در مورد آهنگري


در حال بارگذاری
2 تیر 1398
word قابل ویرایش
8 صفحه
835 بازدید
۷,۴۹۰ تومان ۳,۳۰۰ تومان
خرید

تحقیق در مورد آهنگري

چکیده مقاله:

آهنگري فني است كه براي تغيير شكل فلزات و آلياژها چه به صورت داغ و چه به صورت سرد كاربرد دارد.

با استفاده از قدرت تراك چند برابر (چكشي يا فشاري) تصوير 1 و يا يك قدرت فشاري واحد(پرسي يا غلتان) تصوير2.

كوره‌هاي آهنگري چكشي و ضربه‌اي فقط با فلزات داغ قابل اجرا هستند، در حاليكه آهنگري فشاري مي‌تواند به صورت سرد انجام شود. آهنگري هم به صورت دستي و هم مكانيكي قابل اجرا است.

عمليات انجام شده شامل برش مواد به انداره‌هاي دلخواه، گرمادادن ـ ذوب ـ روش‌هاي حرارتي (تصوير 3) پاكسازي و معاينه و بازرسي است.

در آهنگري‌هاي كوچك دستي تمام اين عمليات در يك فضاي محدود و توسط تعداد معيني از آهنگر و چكش‌كار انجام مي‌شود كه در معرض مخاطرات زيان‌باري قرار مي‌گيرند. در كارگاه‌هايي كه داراي كوره‌هاي بزرگ هستند، مخاطرات نيز در مقايسه با وظايف كاري به همان نسبت تغيير مي‌كند.

شرايط كاري

شرايط كاري از يك كارگاه تا كارگاه آهنگري ديگر تفاوت دارد اما همه داراي خصوصيات مشتركي هستند. فعاليت بدني متعادل ـ هواي گرم وخشك، سروصدا و ارتعشات ـ آلودگي هوا با دود و بخار و گازها.

هزينه انرژي

اين برآورد هزينه بين 6و3 كيلوكالري در دقيقه (متناسب با 25.12-12.56 كيلوگرم در دقيقه) و نوع كوره كارگاه آهنگري و سطح مكانيكي متغيير است. در كوره‌هاي مكانيزه معلوم شده است كه 70 درصد يك روز كاري صرف آهنگري با مصرف انرژي ناچيزي مانند 4.5 كيلوكالري در دقيقه ( و يا 18.84 كيلوگرم در دقيقه) شده است. 10 درصد صرف كارهاي اضافي با انرژي اندك 2 كيلوكالري در دقيقه (8.37 كيلوگرم در دقيقه) و 20 درصد فعاليت‌هاي سازماني و ساعت‌هاي استراحت با انرژي حدود 1 كيلوكالري در دقيقه (4.19 كيلوگرم در دقيقه) مي‌باشد……………….

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید به آیدی تلگرام mypz99 پیام بدهید.
  • درصورتی که رمز دوم نداشتید و یا نتوانستید اینترنتی پرداخت انجام بدهید به ایدی تلگرامmypz99 پیام بدهید و یا با ایمیل abandoc14@gmail.com در ارتباط باشید